Leśny domek z drewna pod Warszawą

Leśny domek blisko stolicy czy dużego miasta to marzenie wielu osób, które kochają bezpośredni kontakt z naturą. Moi klienci postanowili spełnić swoje marzenie i zbudować dom w środku lasu, z dala od zgiełku miasta, blisko drzew.

Cały leśny domek to budowla z drewna sezonowanego w Skandynawii i naszych Bieszczadach. Tu drewno jest wszechobecne i moim zadaniem było je oswoić w przyjaznej, minimalistycznej przestrzeni. 

Sercem domu jest stół i wysoka przestrzeń wokół niego oraz nad nim. Zaraz obok znalazła się kontrastująca, grafitowa kuchnia, w której będzie działa się magia.

Nad kominkiem obłożonym białymi kaflami “koronkami” ukrywa się antresola, do której prowadzą strome schody będące równocześnie miejscem do przechowywania, szafą gospodarczą.

Dom otwiera się na las dużymi oknami w grafitowych ramach. Okna są jak naturalne obrazy stanowiące główną dekorację ścian. Ma tu panować niespieszność i wolność. Każdy znajdzie więc dla siebie miejsce na chwilę z książką czy dobrą herbatą.

 

Toaleta i łazienka z prysznicem nawiązują wykorzystanymi materiałami i kolorystyką do natury. Od początku miały być naturalne, więc na podłogach leży gres imitujący popękany kamień. Z kolei duża ściana prysznica obłożona jest mozaiką z polskich kamyków otoczaków. Właściwie w całym domu dominują naturalne materiały: drewno i kamień.

 

Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska | www.wnetrzawobiektywie.pl 

Stylizacja wnętrz: Marysia Szymańska

  • Powierzchnia

    120 m2

  • Wyzwanie

    Wrażliwa rodzina zapragnęła stworzyć miejsce dla siebie blisko lasu - leśny, drewniany domek. Miało być naturalnie, funkcjonalnie, minimalistycznie i klimatycznie.