Mieszkanie w stylu vintage

To mieszkanie w stylu vintage powstało dla pary młodych ludzi, którzy ponad wszystko rozumieją i czują wyjątkowy sentyment do PRL-u. Ponadto cenią sobie styl mid-century modern. Zarówno mieszkanie z lat 60. jak i stare czechosłowackie meble Jitona zastane w mieszkaniu grają tu ze sobą idealnie. 

Wszystkie meble zostaną poddane gruntownej renowacji. Tapicerka sofy, foteli i siedziska krzeseł doczekają się nowych tkanin w pasujących do siebie kolorach ciemnej zieleni, cegły i karmelu.


W łazience kryjącej się za przesuwnymi drzwiami na ścianach zagoszczą ręcznie wypalane kafle w kolorze butelkowej zieleni w klasycznym formacie 15×15 cm.  Zieleń płytek uzupełni biel i czarne detale.


W mieszkaniu w stylu vintage nie może oczywiście zabraknąć lamperii. Jasnoszara udekoruje przedpokój, zaś ta w kolorze wypalonego różu trafi na ściany sypialni.


Kuchnia z frontami w kolorze szarej zieleni tudzież szałwii, ścianą w odcieniu terracotta i wzorzystą podłogą będzie idealnym miejscem dla właścicieli, którzy uwielbiają gotować. Na szerokim, kuchennym parapecie będzie można czasem niespiesznie przysiąść i wypić dobrą kawę, której właściciele mieszkania są zdecydowanymi smakoszami.

  • Powierzchnia

    50 m2

  • Wyzwanie

    Mieszkanie w z lat 60. miało nawiązywać stylem i klimatem do czasów, w którym powstała kamienica. Dodatkowo jednak miało być bardziej funkcjonalne niż w zastanym stanie.