Mieszkanie z zielonymi schodami na Pradze

Od początku tego projektu właściciele mieli ściśle określone potrzeby i pierwsze przemyślenia. Chodziło o połączenie różnych stylów: japandi, loftowego i minimalizmu. 

 

Główne skrzypce w tym dwupoziomowym mieszkaniu na Pradze Południe grają duże okna w salonie oraz antresola. Okna znakomicie doświetlają oba poziomy mieszkania, także sypialnie na antresoli, które powstały zupełnie od początku.

 

W tej realizacji wiele elementów zostało wykonanych przez rzemieślników. Zielone, kręte schody na antresolę czy czarne spiralne schody na dach oraz okna loftowe w sypialniach wykonał kowal z Okęcia. Z kolei podłoga na parterze oraz niemal cała łazienka na parterze zostały ręcznie pokryte mikrocementem.

Wszystkie meble mojego projektu wykonał stolarz. Największym wyzwaniem była niewątpliwie  konstrukcja z łóżek w sypialni dzieci właścicieli.

 

Projekt niewątpliwie od początku był ogromnym wyzwaniem. Jego realizacja trwała niemal pół roku, ale efekt spełnił oczekiwania właścicieli. Z bardzo surowego wnętrza powstał cudowny dom.

  • Powierzchnia

    100 m2

  • Wyzwanie

    Dwupoziomowe mieszkanie w stanie surowym miało się stać oryginalnym, a równocześnie funkcjonalnym miejscem do życia dla czteroosobowej rodziny z dużym psem.